Grupa ds. rehabilitacji osób niepełnosprawnych

Grupa powstała, aby odpowiadać na zdiagnozowane problemy: braku współpracy między pod. reintegracyjnymi, zróżnicowane standardy pracy poszczególnych podmiotów, które wpływają na jakość ich pracy i efekty reintegracji społecznej. Działania grupy mają wpłynąć na poprawa jakości usług świadczonych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej i Zakłady Aktywności Zawodowej, a także na wzrost współpracy pomiędzy podmiotami  reintegracyjnymi, a tym samym wzrost zatrudnienia w ES. Działania przyczynią się pośrednio do poprawy jakości życia osób niepełnosprawnych.
 
Koordynatorką grupy jest Pani Natasza Cyrulik, a zastępczynią Pani Małgorzata Staszewska.
 
 

zmiany prawne WTZ

Szanowni Państwo,

w ramach spotkania grupy ds. rehabilitacji osób niepełnosprawnych zostały wypracowane propozycje zmian ustawowych, które powinny zostać ujęte w rozporządzeniu dotyczącym WTZ oraz w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Jeśli mają Państwo uwagi do propozycji (w załączniku) uprzejmie proszę w trybie zmian w dokumencie o dodanie swojego komentarza lub propozycję innego zapisu. Proszę o przysyłanie komentarzy do 25 marca br. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Następnie komentarze zostaną opracowane i scalony dokument zostanie przesłany do odpowiednich komisji mających wpływ na zmiany legislacyjne.

< wstecz