Regionalny Plan Rozwoju Ekonomii Społecznej w woj. wielkopolskim na lata 2013-2020

Regionalny Plan Rozwoju Ekonomii Społecznej w woj. wielkopolskim na lata 2013-2020

W grudniu 2012 roku Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyjął Regionalny Plan Rozwoju Ekonomii Społecznej na lata 2013-2020 (RPRES)

Jest to dokument strategiczny i operacyjny określający kluczowe dla naszego województwa rezultaty do osiągnięcia w obszarze ekonomii społecznej. Ponadto w dokumencie określone są kluczowe dla rozwoju ekonomii społecznej przedsięwzięcia strategiczne w obszarach trzech kluczowych działań: systemowych, działań kierowane do powstających 

Czytaj więcej: Regionalny Plan Rozwoju Ekonomii Społecznej w woj. wielkopolskim na lata 2013-2020

Podmioty ekonomii społecznej w Wielkopolsce

Lista podmiotów ekonomii społecznej w Wielkopolsce

Wielkopolska pod względem ilości podmiotów ekonomii społecznej jest jednym z liderów w Polsce. Mamy 62 spółdzielnie socjalne, 18 centrów integracji społecznej, 9 zakładów aktywności zawodowej.

Dane kontaktowe do tych podmiotów są rozproszone - w związku z tym proponujemy krótki przewodnik dot. źródeł informacji o poszczególnych podmiotach:

Czytaj więcej: Podmioty ekonomii społecznej w Wielkopolsce

Zakłady Aktywności Zawodowej w Wielkopolsce

Aktualny wykaz Zakładów Aktywności Zawodowej prowadzony jest przez Urząd Wojewódzki w Poznaniu i dostępny jest pod adresem: http://www.poznan.uw.gov.pl/web/guest/rejestry_i_wykazy?p_p_id=Portlet_Content_Details_WAR_wuwportlet_INSTANCE_GJDx&;p_p_action=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=&p_p_col_pos=3&p_p_col_count=4&_Portlet_Content_Details_WAR_wuwportlet_INSTANCE_GJDx_contentOid=ZW93dn4xZGYzMjhjZC1kMjc4LTE4ZTgtOWI4Yi00YjBlOTcxMTQwNmV%2BcGx%2BMTU4LjE%3D

ZAKŁADY AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ w Wielkopolsce działające na dzień 14.03.2012

Czytaj więcej: Zakłady Aktywności Zawodowej w Wielkopolsce