Targi w Wagrowcu Targi Ekonomii Społecznej w Wągrowcu!
JAK OŻYWIAĆ NASZE MIASTA I WSIE? JAK OŻYWIAĆ NASZE MIASTA I WSIE? Rewitalizacja dla mieszkańców i z mieszkańcami

JAK OŻYWIAĆ NASZE MIASTA I WSIE?

...

Czytaj więcej...
Ruszyła rekrutacja na II OFESiS! Ruszyła rekrutacja na II OFESiS!

 

24 i...
Czytaj więcej...
Monitoring Ekonomii Społecznej w Wielkopolsce
Konkurs - Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2018 Konkurs - Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2018

Czytaj więcej...

Targi Ekonomii Społecznej w Wągrowcu!

EKONOMIA SPOŁECZNA W ŚWIĄTECZNYM WYDANIU NA TARGACH ES W WĄGROWCU!


W sobotę 15 grudnia 2018r. na wągrowieckim Rynku odbyły się Targi Ekonomii Społecznej w ramach corocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego, które zostały zorganizowane przy współudziale Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu.

Świątecznie przyozdobione stoiska PES przyciągały uwagę odwiedzających, którzy mieli okazję zapoznać się z działalnością wystawców, m.in. posmakować naturalnych wyrobów wędliniarskich, pysznych pierogów czy zakupić wyjątkowe prezenty w postaci rękodzieła artystycznego. Dużą popularnością cieszyły się warsztaty prowadzone przez PES, a w tym:

Spółdzielnia Socjalna Równe Szanse z Gajewa przeprowadziła warsztaty dla dzieci z malowania ceramiki. 

Spółdzielnia Socjalna Świt Dobry oraz Spółdzielnia Socjalna Eko Dźwierszno z Dźwierszna Małego zajęły się warsztatami kulinarnymi z przygotowania świątecznych potraw.

Animatorki ze Spółdzielni Socjalnej Centrum Zabaw Przygoda z Wysokiej przeniosły dzieci w świat sztuki poprzez warsztat malowania kartek i tworzenia ozdób świątecznych.

Spółdzielnia Socjalna Wspólny Sukces oraz Fundacja Catch Up z Wągrowca zaskoczyły uczestników Targów przeprowadzeniem warsztatu z … rzeźbienia w drewnie, jak również ze zdobienia świątecznych aromatycznych pierników.

Z Fundacją Edukacji i Rozwoju Centrum Wszechświata z Roska dzieci i młodzież odkrywały magiczny chemiczny świat, mając okazję uczestniczyć w pokazach chemicznych, ale nie tylko… Była również możliwość poczucia się artystą, malując obrazy z motywami świątecznymi na sztalugach.

Z kolei dzięki Manufakturze Dobrych Usług Sp. z o.o. z Piły, dzieci mogły wykonać świąteczne naszywki na eko-torbach.

Wyróżnienie za najładniejsze stoiska podczas Targów ES otrzymały: Wągrowiecki Uniwersytet Trzeciego Wieku, Spółdzielnia Socjalna Centrum Zabaw Przygoda oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wągrowcu. Gratulujemy!

Podczas imprezy swoją działalność zaprezentowały:

 • Spółdzielnia Socjalna Równe Szanse,
 • Spółdzielnia Socjalna Świt Dobry,
 • Spółdzielnia Socjalna Eko Dźwierszno,
 • Spółdzielnia Socjalna Centrum Zabaw Przygoda,
 • Spółdzielnia Socjalna Wspólny Sukces,
 • Fundacja Catch Up,
 • Fundacja Edukacji i Rozwoju Centrum Wszechświata,
 • Manufaktura Dobrych Usług Sp. z o.o.,
 • Warsztat Terapii Zajęciowej w Wągrowcu,
 • Spółdzielnia Socjalna Stara Łubianka,
 • Wągrowiecki Uniwersytet Trzeciego Wieku,
 • Stowarzyszenie Chodzieskich Amazonek „Różowa Wstążeczka”,
 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wągrowcu.

Ogromnie dziękujemy wszystkim PES za aktywny udział!

< wstecz