Targi w Wagrowcu Targi Ekonomii Społecznej w Wągrowcu!
JAK OŻYWIAĆ NASZE MIASTA I WSIE? JAK OŻYWIAĆ NASZE MIASTA I WSIE? Rewitalizacja dla mieszkańców i z mieszkańcami

JAK OŻYWIAĆ NASZE MIASTA I WSIE?

...

Czytaj więcej...
Ruszyła rekrutacja na II OFESiS! Ruszyła rekrutacja na II OFESiS!

 

24 i...
Czytaj więcej...
Monitoring Ekonomii Społecznej w Wielkopolsce
Konkurs - Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2018 Konkurs - Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2018

Czytaj więcej...

Wizyta studyjna Wrocław

W dniach 3-4 października 2018 r. grupa pracująca nad utworzeniem wspólnej marki designu społecznie odpowiedzialnego wzięła udział w wizycie studyjnej w WSS PANATO.

Pierwszego dnia zapoznaliśmy się m.in. ze specyfiką funkcjonowania konsorcjum PANATO Bags, które skupia podmioty ekonomii społecznej – podwykonawców PANATO. W trakcie dyskusji okazało się jak kluczowe jest umiejętne poukładanie procesów wewnętrznych – począwszy od komunikacji z klientem poprzez komunikację z wykonawcą, na komunikacji z kurierem kończąc. W ramach warsztatów pracowaliśmy na opracowaniem koncepcji procesów w ramach przyszłego konsorcjum.

Drugiego dnia skupiliśmy się na budowaniu marki na solidnych podstawach. Prowadząca – Paulina Ograbisz przedstawiła nam kilka symulacji rozwoju marki bazujących na doborze produktów i strategii cenowej. Bardzo wartościowa była też możliwość zapoznania się z doświadczeniami PANATO w zakresie tworzenia marki opartej na produkcie lokalnym.

Podczas wizyty mieliśmy też okazję zjeść pyszny obiad w Cafe Równik – przedsiębiorstwie społecznym zatrudniającym osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

< wstecz