Ruszyła rekrutacja na II OFESiS!
Monitoring Ekonomii Społecznej w Wielkopolsce
Konkurs - Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2018

Gala "As Odpowiedzialnego Biznesu 2018" - relacja

13 czerwca br. w siedzibie Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala konkursu "As Odpowiedzialnego Biznesu 2018". Celem całego plebiscytu było wyróżnienie wielkopolskich firm i przedsiębiorstw, które podejmują działania społecznie odpowiedzialne.

Oceniane były wnioski w czterech kategoriach: ochrona środowiska naturalnego, stosunki pracy, uczciwe praktyki rynkowe i zaangażowanie społeczne.

Oto lista zwycięzców:

- w kategorii ochrona środowiska wygrały - ex aequo Ciesiółka Auto Group sp.j. (działanie pn. Bądź eko! Bądź fit! Rower na czas wizyty w salonie) oraz Veolia Energia Polska (działanie pn. Bioróżnorodność z Grupą Veolia – młodzi obserwatorzy przyrody).

- w kategorii stosunki pracy - Solaris Bus Coach S.A. z inicjatywą pn. Żłobek „Pod Zielonym Jamniczkiem” skierowaną do pracowników swojej firmy.

- w kategorii uczciwe praktyki rynkowe - Vilmorin Garden Sp. z o.o., której działanie Razem z Vilmorin Garden wspieram Fundację AKogo? I klinikę Budzik spotkało się z największą przychylnością Kapituły Konkursu.

- w kategorii zaangażowanie społeczne wyróżniono dwie firmy: Bridgestone Poznań (działanie pn. Think Before You Drive) oraz Fundację Rodziny Duda im. Maksymiliana Dudy z Grąbkowa (inicjatywa pn. Program stypendialny).

Przyznano także nagrodę specjalną dla firmy Cognifide Polska Sp. z o.o. za różnorodność i kompleksową działalność na wielu płaszczyznach.

W tym roku przyznano także nagrodę od internautów, którzy za pomocą portalu społecznościowego Facebook oddawali głosy na inicjatywy. Zwycięzcą w tej kategorii została firma ABC Czepczyński Sp. z o.o. sp.k., która w partnerstwie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami HOMINI zrealizowała działanie pn. Tacy Sami.

Pięknie wykonane statuetki, dyplomy oraz promocja w wielkopolskich mediach - takie nagrody otrzymali zwycięzcy plebiscytu. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do dalszych działań społęcznie odpowiedzialnych!

 

Organizatorami gali oraz plebiscytu byli Stowarzyszenie Centrum PISOP, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Wydarzenie było współfinansowane za środków Uni Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

< wstecz