Targi w Wagrowcu Targi Ekonomii Społecznej w Wągrowcu!
JAK OŻYWIAĆ NASZE MIASTA I WSIE? JAK OŻYWIAĆ NASZE MIASTA I WSIE? Rewitalizacja dla mieszkańców i z mieszkańcami

JAK OŻYWIAĆ NASZE MIASTA I WSIE?

...

Czytaj więcej...
Ruszyła rekrutacja na II OFESiS! Ruszyła rekrutacja na II OFESiS!

 

24 i...
Czytaj więcej...
Monitoring Ekonomii Społecznej w Wielkopolsce
Konkurs - Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2018 Konkurs - Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2018

Czytaj więcej...

Kolejna edycja "Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną"

16 maja br., Pleszew. To była kolejna edycja "Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną" zorganizowana w Pleszewie na terenie Domu Pomocy Społecznej. Organizatorami wydarzenia byli: Zespół Placówek Specjalnych w Pleszewie oraz Pleszewskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem w Przyszłość”. Po raz kolejny w organizację tego ważnego dla społeczności lokalnej wydarzenia włączyli się Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu wraz z Fundacją im. Królowej Polski św. Jadwigi w Puszczykowie w ramach Spotkań z Ekonomią Społeczną w regionie. Zarówno pogoda, jak i licznie przybyli uczestnicy dopisali w tym dniu! Całe wydarzenie otwarto oficjalną akademią połączoną z występami artystycznymi uczniów ZPS w Pleszewie. Oprócz tego przez całe popołudnie w plenerze odbywał się festyn, w ramach którego na odwiedzających czekało wiele atrakcji: loteria fantowa, malowanie twarzy, fotobudka, dmuchany zamek, trampolina, rodeo oraz przegląd twórczości artystycznej. Przy stoisku ekonomii społecznej można było zapoznać się z ideą ekonomii społecznej oraz poznać podmioty ekonomii społecznej czy organizacje pozarządowe działające prężnie w subregionie.

To był dzień pełen pozytywnych wrażeń!

< wstecz