Ruszyła rekrutacja na II OFESiS!
Monitoring Ekonomii Społecznej w Wielkopolsce
Konkurs - Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2018

Zostań asem odpowiedzialnego biznesu!

Zostań asem odpowiedzialnego biznesu!

Ruszył Plebiscyt pn. „As Odpowiedzialnego Biznesu 2018”. Mogą wziąć w nim udział firmy, którym nie obce są działania wpisujące się w społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR). Zgłoszenia przyjmowane są do końca kwietnia. Na zwycięzców czekają nagrody.

Społeczne odpowiedzialność biznesu to koncepcja, według której przedsiębiorstwa na etapie budowania strategii uwzględniają interesy społeczne i ochronę środowiska, a także relacje z różnymi grupami interesariuszy.

Celem Plebiscytu jest wyłonienie i promocja społecznie odpowiedzialnych praktyk stosowanych przez wielkopolskie przedsiębiorstwa.

Do udziału w Plebiscycie zaproszone są zarówno duże firmy, jak i te mniejsze, działające wyłącznie lokalnie. Wyróżnienia będą przyznawane w kategoriach:

  • Uczciwe praktyki rynkowe,
  • Stosunki pracy,
  • Ochrona środowiska naturalnego,
  • Zaangażowanie społeczne.

 

Wyboru zwycięskich inicjatyw dokona kapituła złożona z przedstawicieli wszystkich trzech sektorów, w tym autorytetów w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu. Przyznana zostanie także nagroda internautów w głosowaniu na portalu społecznościowym (www.facebook.com/centrumpisop).

Nagrodami w Plebiscycie jest szeroka promocja wyróżnionych inicjatyw w prasie, radiu i telewizji, a także na portalu asbiznesu.pl. Nagrody wręczane będą podczas uroczystej Gali organizowanej na początku czerwca w Poznaniu.

Zgłoszenia można przesyłać do 30 kwietnia 2018 r. pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegółowych informacji udziela Mateusz Gzyl pod nr telefonu 65 520 78 86 lub e-mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Organizatorem Plebiscytu jest Stowarzyszenie Centrum PISOP wraz z partnerami: Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu, Wielkopolską Izbą Przemysłowo – Handlową, GS1 oraz Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu.

Szczegóły dotyczące konkursu (w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy) znajdują się na stronie www.asbiznesu.pl.

Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

< wstecz