Ruszyła rekrutacja na II OFESiS!
Monitoring Ekonomii Społecznej w Wielkopolsce
Konkurs - Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2018

Ekonomia społeczna w rewitalizacji

Gdzie w rewitalizacji znaleźć miejsce dla ekonomii społecznej? Jaka jest rola Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej we wspieraniu tworzenia programów rewitalizacji? Na te i inne pytania staraliśmy się odpowiedzieć podczas warsztatów dotyczących rewitalizacji, które odbyły się 28.02.2018r.

Spotkanie dla sieci OWES i pracowników ROPS poprowadzili rewitalizacyjni eksperci – Magdalena Popłońska – Kowalska oraz prof. dr hab. Mariusz Kwiatkowski z Uniwersytetu w Zielonej Górze.

Prowadzący przedstawili założenia tworzenia i wdrażania programów rewitalizacji. Opowiedzieli także o ciekawych inicjatywach włączania przedsięwzięć z obszarów ekonomii społecznej w działania rewitalizacyjne.  Również uczestnicy podzielili się swoimi doświadczeniami w zakresie współpracy z JST w tym obszarze. Ważnym poruszonym na warsztatach wątkiem była kwestia metodologii pracy ze społecznością lokalną, w tym szczególnie diagnozy. Ustaliliśmy, że warto by było podnieść kompetencje również w tym obszarze, by podnieść jakość działań animacyjnych.

< wstecz