Ruszyła rekrutacja na II OFESiS!
Monitoring Ekonomii Społecznej w Wielkopolsce
Konkurs - Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2018

I Wielkopolskie Forum Przedsiębiorczości Społecznej – Zarabiaj z misją

17 października br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego
w Poznaniu odbyło się I Wielkopolskie Forum Przedsiębiorczości Społecznej – Zarabiaj z misją, których organizatorami są Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu oraz Wielkopolska Rada Koordynacji Związek Organizacji Pozarządowych w Poznaniu.

Wydarzenie adresowane było do wielkopolskich przedsiębiorców społecznych i podmiotów ekonomii społecznej. Podczas forum stworzona została przestrzeń do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów, ale także i zyskania solidnej dawki wiedzy i inspiracji od biznesowych praktyków  i ekspertów.  

O swoim sposobie działania opowiadały przedsiębiorstwa społeczne takie jak m.in. : Fundacja Promocji Aktywności Fizycznej „Tarzan”, Diakonijna Spółka Zatrudnienia w Kwilczu oraz Spółdzielnia Socjalna VIVO. Historią rozwoju przedsiębiorstwa podzielił się także p. Krzysztof Kłosiński z TOPMET Light Sp. z o.o.

                O tym jak skutecznie komunikować się z klientem opowiadał dr hab. Jacek Trębecki z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, zaś tajnikami współpracy z konkurencją  dzieliła się Sylwia Mager, Kierownik klastra eCommerce Connections.

W drugiej części konferencji uczestnicy mieli możliwość udziału w jednym z pięciu warsztatów tematycznych z: marketingu, zarządzania, sprzedaży, gastronomii i finansowania.

 

 

 

Organizacja konferencji pn. Zarabiaj z misją! I Wielkopolskie Forum Przedsiębiorczości Społecznej była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu pn. „Koordynacja rozwoju ekonomii społecznej w województwie wielkopolskim”.

< wstecz