Ruszyła rekrutacja na II OFESiS!
Monitoring Ekonomii Społecznej w Wielkopolsce
Konkurs - Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2018

GALA „ZAKUP PROSPOŁECZNY” W WIELKOPOLSCE - 2017

Siódemka okazała się szczęśliwa. Mimo że tegoroczna Gala znaku promocyjnego ekonomii społecznej „Zakup prospołeczny” odbyła się 13 grudnia, a certyfikowano 13 podmiotów, to uroczystość była wyjątkowa, pełna optymizmu i wzruszająca. Nie mogło być inaczej – certyfikat otrzymały kolejne przedsiębiorstwa społeczne , które mogą pochwalić się nie tylko wysokiej jakości produktami i usługami, ale i fantastycznym dorobkiem w zakresie działalności społecznej. O roli takich podmiotów w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i konieczności ich promocji  mówiła Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego  Marzena Wodzińska, która, wraz z prezesem Fundacji im. Królowej Polski św. Jadwigi Andrzejem Markiewiczem wręczała certyfikaty. Andrzej Markiewicz w swoim wystąpieniu wskazywał na ciągłość i tradycję ekonomii społecznej w Wielkopolsce, przypomniał, że to właśnie w Hotelu Bazar, w którym odbywała się Gala, zaczynała się ekonomia społeczna.

Tomasz Mika z Fundacji przedstawił historię rozprzestrzeniania się znaku z Wielkopolski do innych województw. W 14 regionach jest już certyfikowanych około 200 podmiotów, z czego aż jedna czwarta to PES działające w Wielkopolsce. Jest to między innymi zasługa dobrej współpracy ROPS z Ośrodkami Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Uroczystość zaszczycili liczni goście, którym bliski jest rozwój ekonomii społecznej, starostowie, burmistrzowie, wójtowie, dyrektorzy PUP i PCPR, szefowie wielkopolskich  OWES. Nie sposób ich tutaj wszystkich wymienić. Organizatorów Gali reprezentowali Dyrektor ROPS Wojciech Zarzycki i wicedyrektor Jolantę Kucharzak, Fundację im. Królowej Polski św. Jadwigi  Andrzej Markiewicz (prezes) i Tomasz Mika (wiceprezes).

W centrum uwagi wszystkich znalazły się certyfikowane podczas Gali podmioty i ich działania. Podczas Gali certyfikaty otrzymało trzynastu wielkopolskich przedstawicieli podmiotów oraz przedsiębiorstw ekonomii  społecznej :

Spółdzielnia Socjalna „Komunalka Rzgów”, Stowarzyszenie „Apoyo”, Fundacja „ORCHidea”, Spółdzielnia Socjalna „Talent”, O!środek Sp. z o.o., Spółdzielnia Socjalna „Nasza Przyszłość”, Spółdzielnia Socjalna „Czilii”, Spółdzielnia „Ale smacznie”, Fundacja „Supersprawni”, Fundacja „Złotowianka”, Spółdzielnia Socjalna „Kropka”, Media i komunikacja Sp. z o.o., Fundacja „Rozwój”. Warto zwrócić uwagę, że oprócz tradycyjnie reprezentowanych przez PES branż, takich jak gastronomia, certyfikowano zaawansowane usługi edukacyjne czy innowacyjne działania z zastosowaniem nowoczesnych technologii (kody QR na nagrobkach, rowery rehabilitacyjne itd.).

Galę uświetnił występ Zespołu Fundacji Edukacyjnej „Pro Musica”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, przygotowanej przez podmiot ekonomii społecznej – Fundację Obiektywistki z Ostrowa Wlkp. 

 

< wstecz