Spotkanie z ES w Miejskim Domu Kutury już za Nami!

Kolejne spotkanie z Ekonomią Społeczną w kinie już za nami! 10 listopada br. ROPS Poznań we współpracy z Wielkopolskim Ośrodkiem Ekonomii Społecznej - Stowarzyszeniem na Rzecz Spółdzielni Socjalnych zorganizował seans kinowy tym razem w Miejskim Domu Kultury w Słupcy – pokaz kierowany był do mieszkańców Słupcy, uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych.

Film „Boisko bezdomnych” wzbudził wiele emocji i poruszył ważny temat – problem bezdomności.

Po seansie filmu wzięliśmy udział w dyskusji, do której zaprosiliśmy przedstawicieli Spółdzielni Socjalnej „MASERATTI. Opowiadali oni o swojej działalności oraz o sposobach rozwiązywania problemu społecznego jakim jest bezdomność. To było bardzo pouczające spotkanie dla wszystkich zebranych.

 

W spotkaniu głos zabrali także przedstawiciele Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka "Podaj dalej", którzy w partnerstwie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu realizują projekt „Aktywni i niezależni”- zwiększenie samodzielności osób z niepełnosprawnością w subregionie konińskim. 

Zaprezentowali oni swój film, zapoznali zebranych z ideą wolontariatu a także zachęcali do działań wolontarystycznych w swoim miejscu zamieszkania i najbliższym otoczeniu.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu i zapraszamy na nasze kolejne wydarzenia – informacje już wkrótce! 

Fotorelacja poniżej:

< wstecz