Targi w Wagrowcu Targi Ekonomii Społecznej w Wągrowcu!
JAK OŻYWIAĆ NASZE MIASTA I WSIE? JAK OŻYWIAĆ NASZE MIASTA I WSIE? Rewitalizacja dla mieszkańców i z mieszkańcami

JAK OŻYWIAĆ NASZE MIASTA I WSIE?

...

Czytaj więcej...
Ruszyła rekrutacja na II OFESiS! Ruszyła rekrutacja na II OFESiS!

 

24 i...
Czytaj więcej...
Monitoring Ekonomii Społecznej w Wielkopolsce
Konkurs - Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2018 Konkurs - Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2018

Czytaj więcej...

Nowe Przedsiębiorstwa Społeczne!

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność poinformować, że w subregionie poznańskim, dzięki wsparciu WCES, powstały nowe Przedsiębiorstwa Społeczne: Spółdzielnia Socjalna „Uciec Dysforii” oraz spółka non profit O!środek. Poniżej krótki opis ich działalności.SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA „ UCIEC DYSFORII”

 

Spółdzielnia Socjalna „Uciec Dysforii” mieści się w Obornikach i świadczy usługi opiekuńcze, w tym specjalistyczne dla mieszkańców tej Gminy. Jej celem jest przywrócenie na rynek pracy osób z grup o niskiej zatrudnialności oraz umożliwienie osobom bezrobotnym aktywizacji zawodowej poprzez prowadzenie wspólnego przedsiębiorstwa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Spółdzielcy chcą również realizować doniosłe społecznie cele, takie jak tworzenie więzi oraz integracja społeczna. Prowadzą działalność w zakresie pomocy społecznej bez zakwaterowania dla osób w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych.  Jest to cel główny Spółdzielni.

 

O!ŚRODEK SP. Z O.O. 

O!środek sp. z o.o.  (przedsiębiorstwo zrodzone  – zgodnie z deklaracją swoich twórców – z marzenia o lokalnej przestrzeni wolnej od jakichkolwiek form wykluczenia) będzie na terenie miasta prowadzić Centrum Twórczego Rozwoju pod nazwą QQ!ryku w Kórniku.

Dzieci, dorośli i rodziny będą mieli możliwość spędzenia czasu w sympatycznej rodzinnej kawiarni, odpoczynku w wygodnym lazy roomie, skorzystania z czytelni z bogatą ofertą książek oraz wzięcia udziału w warsztatach i kursach o różnorodnym profilu.

Dzieci będą mogły skorzystać z atrakcyjnej sali zabaw, wziąć udział w warsztatach i kursach (np. kursach językowych, warsztatach plastycznych, zajęciach rozwijających motorycznie).  QQ!ryku będzie też idealnym miejsce do zorganizowania imprez urodzinowych dla pociech – pełnych zabawy i ciekawych animacji. W okresach ferii i wakacji spółka będzie prowadzić półkolonie dla dzieci, a w wygodnych przestrzeniach kawiarni mieszkańcy gminy będą mieli możliwość zorganizowania przyjęć okolicznościowych i spotkań towarzyskich.

Cele społeczne spółka będzie realizować poprzez tworzenie przyjaznych miejsc pracy, otwartych na osoby, które z różnych powodów mają trudności w odnalezieniu się na rynku pracy. Podejmowane będą działania mające na celu zapewnienie dostępności oferowanych usług dla wszystkich zainteresowanych, w tym również osób, które z różnych przyczyn (finansowych, zdrowotnych lub innych) mogą mieć ograniczony do nich dostęp.

QQ!ryku w Kórniku jest pomysłem otwartym – przestrzenią, w której przyjazną dla siebie przystań mogą znaleźć różne lokalne inicjatywy i pomysły mieszkańców. Pracownicy i przyjaciele przedsiębiorstwa wszystkich, którzy podobnie jak oni czują, że można inaczej, zapraszają do kontaktu i wspólnego tworzenia nowej jakości i nowych inicjatyw.

Oficjalne otwarcie 27 maja 2016r. – w imieniu O!środka serdecznie zapraszamy!

 

< wstecz